UA-122248156-1 Transport drobnicy z chin » Szybki import z Chin

Transport drobnicy z chin

Import produktów z Chin
6 sierpnia, 2018
Drobnica morska chiny
24 sierpnia, 2018

Transport drobnicy z chin

Transport drobnicy z chin

Co to jest drobnica?

To małe przesyłki, które na potrzeby ograniczenia kosztów transportu z kraju do kraju, są pakowane w jeden kontener, taki poniżej 28 metrów sześciennych, co ma na celu, spowodowanie, że będą one szczelnie wypełniać taki kontener, który bez problemu może być doczepiony do pociągu, jadącego w kierunku Polski. Jak powszechnie wiadomo, takie pociągi i tak kursują, więc kontener nie jest specjalnie transportowany nie specjalnie, ale raczej jakby przy okazji, co sprawia, że ceny tego typu przesyłek są niskie i mogą konkurować z transportem morskim, a także lotniczym. Infrastruktura kolejowa jest na tyle rozwinięta, że nawet w najgorszych warunkach pogodowych, może odbywać się taki transport. W niektórych przypadkach zdarza się, że kolej także jest unieruchomiona, to mogą być na przykład silne mrozy, albo zawalające tory gałęzie drzew, czy zwalone mosty, jednak zazwyczaj udaje się przywrócić transport w ciągu kilku godzin, więc chyba kolejowy transport jest jednym z najlepszych, a także najbardziej solidnych.

Biznes i handel

Jak naprawdę wygląda biznes handel -Unia Europejska Azja a w szczególności z Chinami i ciągle kroczy do przodu. Dla zajmujących się badaniami nad Wisłą gospodarką przez ostatnie lata, stanowić może ciekawy materiał badawczy. A jeśli taka osoba pracowała w dyplomacji i była radcą do spraw Ekonomicznych w Pekinie a potem w Bangkoku, dane może mieć dość rzeczywiste. Śmiało można powiedzieć, że to co dzieje się w Chinach, czyli ich biznesy tak naprawdę mają swoje oddziaływania na resztę świata. Chociaż obecnie mamy trwa tam spowolnienie gospodarcze wzrosty i tak stale się pojawiają, ale już na nieco niższym pułapie procentowym w skali roku. Okazuje się jednak, że to i tak dość sporo, a większość krajów świata, nigdy nie dogoni rozwoju gospodarczego Chin, z uwagi na to, że dzieli nas ogromna różnica kulturowa oraz specyfika, której dotyczy także rozwój technologii. Tak naprawdę to, co w Chinach jest nowością, u nas pojawi się dopiero za kilka lat, jako nowinka technologiczna.

Tańsza produkcja

Niższa cena towarów, wyprodukowanych w Chinach, to nie tylko kwestie gospodarki dość mocno rozwiniętej, ale także w dużej mierze, kładziony jest tam nacisk na jakość, tego co zostanie wyprodukowane. Można nawet powiedzieć, że im coś jest droższe, tym lepiej wykonane, co nie oznacza, że takie tańsze rzeczy są złe, częściej się psują, czy na przykład są wykonane z gorszej jakości materiałów. W porównaniu z produkcją na przykład w Polsce, to jakościowo są to rzeczy dużo lepsze, rzecz jasna biorąc pod uwagę cenę końcową, jaką musi zapłacić nabywca. Bo w Polsce także producenci starają się, a jedynie ich koszty produkcji w wielu przypadkach są znacznie wyższe, jak na nasze realia. Drobnica z Chin pakowana jest najczęściej w kartonowe pudełka, a te pakowane są na drewniane palety, które potem za pomocą specjalnych wózków widłowych, umieszczone zostają w kontenerach, a te z kolei transportowane są potem do składu kolejowego, z którego wyruszy transport do odbiorcy końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *