UA-122248156-1 Transport drobnicy z Chin do Polski » Szybki import z Chin

Transport drobnicy z Chin do Polski

Drobnica kolejowa Chiny
10 września, 2018
Wolne ładunki z Chin
10 września, 2018

Transport drobnicy z Chin do Polski

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Wybierając rodzaj transportu można zauważyć, że niektóre z nich są nieco bardziej korzystne, a inne nieco mniej. Można to rozpatrywać za sprawą tego, że chodzi o koszty ponoszone za nawet drobne przesyłki, albo o czas trwania dostaw. Niektóre z nich mogą ciągnąć się od kilkunastu dni, aż po kilka miesięcy włącznie. W niektórych przypadkach może to trwać rzeczywiście tak długo, a to za sprawą tego, że oprócz samego trwania przesyłki aż tak długo, dodatkowo będzie ona jeszcze musiała przejść przez urząd celny, a to także może trochę potrwać, zwłaszcza że jeśli chodzi o dość małe paczuszki i drobne gabaryty, to jest ich na tyle dużo, że kolejka na granicy jest dość spora.

Transport lotniczy

Przewożenie drobnych przesyłek droga lotniczą, jest możliwe dzięki specjalnym samolotom, nazywanym także czarterowym, albo inaczej mówiąc towarowym, których celem podróży może być wyłącznie dostarczenie określonej partii towarów we wskazane miejsce. To może być podróż z przerwami, a także przestankami w poszczególnych państwach, znajdujących się na drodze do celu, ale także bezpośrednia. Po dotarciu na miejsce następuje rozładunek kontenerów, zazwyczaj wykonywany przez wyspecjalizowaną kadrę pracowników lotniska. Używane są także do tego celu odpowiednie maszyny i urządzenie, a niekiedy wózki widłowe, które są w stanie na przykład przewozić całe kontenery z miejsca na miejsce. Przydatne mogą się okazać także takie urządzenia, jak wciągarki, czy mające specjalne ramiona, przypominające dźwigi, których celem jest przenoszenie ciężkich przedmiotów, także kontenerów.

Transport kolejowy

Przewożenie towarów, takich jak małe przesyłki listowe pomiędzy tak odległymi państwami, jak Chiny i Polska, okazuje się nie stanowić problemu, a to za sprawą dobrej infrastruktury kolejowej, która łączy ten odcinek. To może być dość ciekawy pomysł na rozwiązanie problemów z transportem tu i tam. Kolej ma to do siebie, że stanowić może jedne z najbardziej solidnych przewoźników, gdyż bywa odporna na różnego rodzaju przeciwności, takie jak zmienna aura, czy inne, niekorzystne uwarunkowania.

Transport drogą morską

To także świetne rozwiązanie, ale ma także swoje wady. W przypadku transportowania towarów z Chin do Polski, nie ma bezpośredniego połączenia, droga morską. To może stanowić pewien problem, ale także powodować, iż sam transport nieco wydłuży się w czasie. Dodatkowo pojawi się konieczność przeładunków i załadunków, pomiędzy jednym, a drugim akwenem, dodatkowo to także zwiększy koszty samego transportu, a także wymagane będzie przewożenie towarów, pomiędzy odcinkami przy użyciu innego rodzaju transportu, na przykład samochodowego. Drobne przesyłki można przewozić na różne sposoby, warto mieć świadomość, jak to działa. Chodzi głównie o to, że możliwe jest spakowanie dużej ich ilości w jeden dość duży kontener, a potem zapieczętowanie go i skierowanie do określonego kraju, głownie Polski i innych krajów w Europie. Także osoby mieszkające w Niemczech, albo Czechach, czy Słowacji są w stanie zamawiać towary pochodzące z Chin i to bezpośrednio na adres domowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *