UA-122248156-1 Paczka z Chin » Szybki import z Chin

Paczka z Chin

Transport kontenerów z Chin do Polski
6 sierpnia, 2018
Import żywności
6 sierpnia, 2018

Paczka z Chin

Małe przesyłki z Chin

Małymi przesyłkami można określić wszytko, co ma określone normami wymiary, a także nie przekracza swoją wartością magicznej kwoty dwustu dolarów. Chodzi jak wiadomo, o opłaty związane z cłem, które jest konieczne do zapłacenia po przywozie towaru do określonego kraju. Małe przesyłki listowe, to takie które sprawiają, że da się je zmieścić w dość dużych ilościach w kontenerach, które są w stanie zająć powierzchnię poniżej 28 metrów sześciennych. Co ciekawe, większość firm oferujących towary wysyłane za granicę kraju, oferuje dzięki temu także darmową wysyłkę. Chodzi bowiem o to, że takich małych paczek można wysłać więcej przy pomocy jednego kontenera, a to sprawia, że koszty są bardzo mocno ograniczone, a więc opłaca się podpisywać umowy z pocztą tamtejszą, to znaczy Chińską, a po opuszczeniu kraju, przejmowane są takie paczki przez pocztę danego kraju, wcześniej jednak muszą one także przejść przez Urząd Celny.

Przesyłka koleją

Jedną z dróg prowadzącą z Chin do Polski, a także krajów zachodniej Europy, jest kolej, czyli pociągi, które tak czy siak, na tym odcinku kursują dość regularnie. To także jedna z tańszych opcji, pozwalających na to, aby możliwe było znaczne obniżenie kosztów ponoszonych przy wysyłce za granicę. Korzystanie z transportu kolejowego, odbywa się niejako przy okazji kursów pociągów pasażerskich, do których doczepiane są dodatkowe składy, albo jadących akurat w tę samą stronę pociągów towarowych.

Przesyłka lotnicza

To drugi sposób na to, aby możliwe było przemieszczenie się małych przesyłek w dość szybkim tempie z miejsca na miejsce. Umieszczenie ich w kontenerach, a potem zapakowanie ich do samolotów, to dość ciekawe rozwiązanie, mające na celu nie tylko skrócenie czasu dostawy, ale także ograniczenie ich kosztów. Podobnie, jak w przypadku transportu kolejowego, są to znikome koszty, a kontenery te są w stanie pomieścić naprawdę dość duże ilości, takich małych przesyłek.

Próbka nie do sprzedaży

Opisanie towaru na przesyłce, klauzulą "próbka nie do sprzedaży" ma na celu zwolnienie jej z opłat celnych. Jak wiadomo, mogą to być próby obejścia przepisów, ale także i to znacznie częściej chodzi naprawdę o możliwość wypróbowania jakości, albo odkrycia smaku, zamówionego w Chinach towaru.

Wartość, a cło

Wszelkie zamówienia, mające wartość powyżej dwustu dolarów, obarczone są koniecznością opłacanie cła, gdyż ma to związek z prawem podatkowym danego kraju, a także zapobiegania nadużyciom, które mogłyby spowodować znaczniejsze ograniczenie możliwości dokonywania zakupów, albo sprzedaży dóbr danego kraju, chodzi w tym między innymi o rodzimych przedsiębiorców, którzy mogliby zostać narażenie na groźbę utraty miejsc pracy, albo znaczne obniżenie możliwości produkcji.

Małe też mają wartość

Chociaż wydawać by się mogło, że jeśli przesyłki te są tak małe, to nie mają prawie żadnej wartości, to może być jednak mylne spostrzeżenie. Okazuje się bowiem, że jeśli zamówi się wiele sztuk, tego samego towaru, to jego wartość, także może w pewnym momencie zacząć przekraczać kwotę wspomnianych dwustu dolarów, a wówczas konieczne może się okazać poniesienie dodatkowych kosztów, jakim są opłaty celne. Wówczas nie ma możliwości uchylenia się od nich, a konieczne jest uiszczenie rachunku, albo towar zostaje zatrzymany na granicy. W przypadkach próby przemytu, okazać się może, iż kary mogą być dość surowe, zarówno te finansowe, jak też i te związane z koniecznością odsiadki, nie warto więc ryzykować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *