UA-122248156-1 Kontenery z żywnością » Szybki import z Chin

Kontenery z żywnością

Eksport żywności
6 sierpnia, 2018
Transport żywności Chiny
6 sierpnia, 2018

Kontenery z żywnością

Kontenery z żywnością

Kontener z regulacją temperatury

Podobnie, jak w domach z klimatyzacją i na nowoczesnych kaloryferach istnieje takie udogodnienie, jak termostat, który pozwala na ustawienie temperatury, którą się zaplanuje. Chodzi o to, że jeśli trzeba mieć ustawioną temperaturę około dwudziestu stopni, to taką należy utrzymać, a jeśli chodzi o nieco chłodniejsze warunki, to także chłodnicze warunki można ustawić. Te ostatnie zwłaszcza dotyczyć mogą takich zagadnień, jak możliwość przechowywania żywności. Jak wiadomo, ta lubi się psuć, kiedy jest zbyt ciepło, albo roztapiać, kiedy nie jest dostatecznie zimno. Przykładem mogą być słodycze pokryte, albo całe zrobione z czekolady. Wystarczy już nieco powyżej dwudziestu stopni, a czekoladowe wyroby zaczynają się rozpuszczać. Tak więc do ciepłych krajów, czekoladę należy dostarczać w kontenerach z możliwością ustawienia optymalnej temperatury.

Solidne upały

Okazuje się, że nie dotyczą one już tylko tak zwanych ciepłych krajów, ani państw mieszczących się na mapie wyłącznie blisko równika. Także inne, odległe regiony świata, zaczynają się zmagać z tak zwanym efektem cieplarnianym, czyli globalnym ociepleniem klimatu, a ma to ścisły związek z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego i tego nieodwracalnymi skutkami. Także w naszym kraju, mięliśmy ostatnio aż cztery miesiące ciepła, a w dodatku nie były to typowe wartości temperatur, ale raczej coś w rodzaju "afrykańskich upałów".

Towary z Chin

J

ak wiadomo, najczęściej przywożonymi do Polski towarami są małe urządzenie elektroniczne, a jeszcze bardziej popularne stają się ciuchy i artykuły przemysłowe. Nieco mniejsze wartości importu, to także żywność, a ta bywa mało odporna na różnego rodzaju zmiany, takie jak zimno, albo za gorąco. Niektóre rodzaje żywności wymagają także aby poziom temperatury ich przechowania był na jednakowym poziomie. Nawet kawy naturalne, wymagają dobrych warunków transportowych, a optymalną dla nich temperaturą będzie kilkanaście stopni. Okazuje się, że w czasie upałów temperatura w kontenerach blaszanych mogła zmienić się i wzrosnąć aż do kilkudziesięciu, tymczasem przemierzając kraje położone bliżej Chin, ładunek narażony był na dużo niższe od wymaganych temperatury. Znaleziono jednak i na to rozwiązanie, zaczęto stosować odpowiednio przystosowane kontenery chłodnicze, które posiadają funkcję ustawiania określonej temperatury. Kiedy więc trzeba, to chłodzą zawartość, a kiedy jest zbyt zimno, nagrzewają się lekko, aby w środku była właściwa temperatura.

Odpowiednie warunki

Okazuje się że na sam ładunek żywności, mają wpływ różne czynniki, także takie jak właściwe przechowywanie kontenera na samochodzie, statku, albo w samolocie, jeśli ten wędruje do Polski droga powietrzną. Chodzi o to, aby mogły zostać zachowanie różnego rodzaju normy, ot choćby takie związane z niezbyt dużą wilgotnością, albo nadzór nad tym, aby w razie awarii systemu, sam ładunek nie uległ zniszczeniu. Jeśli towar wymagający chłodzenia, liczy się czas od pojawienia się problemu, aż do momentu przepakowania towaru do sprawnego kontenera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *