UA-122248156-1 Kontener Chiny » Szybki import z Chin

Kontener Chiny

Transport koleją z Chin
24 sierpnia, 2018
Drobnica kolejowa Chiny
10 września, 2018

Kontener Chiny

Istotne w transporcie kontenerów

T

o co najważniejsze w transporcie z Chin, to odpowiednio przygotowane i zapakowane, a także zabezpieczone kontenery. Wśród nich mogą znajdować się mniejsze i większe rodzaje, a także takie dedykowane rozwiąznia, na przykład pod transport chłodniczy. Chodzi o, to że należy zacząć od sprawdzenia stanu technicznego danego kontenera, zanim jeszcze się zdecyduje go zapakować, a potem wysłać w drogę. Takie działanie ma na celu wyeliminowanie dodatkowych, niepotrzebnych kosztów, a także nieprzyjemności, jakie mogą spotkać kogoś, kto nie dopilnuje tego rodzaju formalności. Dość istotną sprawą jest to, czy ów pojemnik na przesyłki, posiada wszystkie potrzebne oznaczenia, które umożliwią jego identyfikacje, a także właściwe dla siebie elementy, takie jak otowry na haki transportowe, albo na przykład właściwie zamykane drzwi, które dodatkowo można zabezpieczyć tak, aby nic nie wysypało się w czasie jego drogi. To moze wywadać się trywialne, ale od sprawdzenia tego rodzaju rzeczy, zależy potem jakość całej usługi, jaką jest transport określonej jednostki z jednego kraju do drugiego.

Standardowa wielkość

Określane mianem standardowy, są kontenery, takie których wielkosć jest najbardziej uniwersalna i optymalna, a tym samym okazują sie one być używanymi najczęściej na świecie. Takie kontenery są możliwe do transportowania zarówno drogą morską, lądową, czyli na cieżarówkach, jak też i w samolotach. Ich waga, to ponad dwie tony, bo 2300 kg. Natomiast ładowność to już niecałe 30 ton, bo dokładnie 28180 kg. Długość wewnętrzna, to około sześciu metrów, a dokładnie 5.90 m, a szerokość 2.35 m. Aby możliwe było sprawdzenie ile metrów sześciennych ładunku zmieści się w środku, warto wiedzieć, że ich wysokość wewnętrzna, to 2.39 m.

Oznaczenia dodatkowe

Każdy kontener ma swoje oznaczenia, takie stosowane międzynarodowo, aby możliwe było ustalenie, tego jaki to typ, ile pomieści, a także do czego jest przeznaczony. Dodatkowym sposobem na ich identyfikacje stanowią numery, które pozwalają w czasie transportu, w dość klarowny sposób ustalić, co mieści się w konkretnym z nich, a zostało umieszczone w liście przewozowym. Takie działanie daje możliwość wyeliminowania niepotrzebnych postojów, a także problemów z przejazdem przez granicę poszczególnych państw.

Napełnianie kontenera

Ma ono miejsce, jeszcze przed jego wyjazdem być może w długo podróż, a umieszcza się w nim, wszystkie możliwe, do umieszczenia w nim towary, tak aby te mogły zmierzać w określonym kierunku, to znaczy coraz bliżej miejsca swojego przeznaczenia. Na samym dole układane są palety, albo przesyłki, które są dość ciężkie, natomiast drobne pakunki, albo pojedyncze kartony, układane są na nich. To tak jak w siatce z zakupami, to co luźne i delikatne, musi być na wierzchu, aby nie poniszczyło się w czasie całego, być może kilkunastodniowego transportu.

Zabezpieczanie kontenera

To takie działania, mające na celu zabezpieczenie tego, co już zostało spakowane, a mianowicie zamknięcie drzwi oraz założenie tak zwanych plomb, aby możliwe było sprawdzenie, czy ktoś otwierał drzwi w czasie podróży, czy nie, ale także dla zwyczajnego, dodatkowego zabezpieczenia ich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *