UA-122248156-1 Import żywności » Szybki import z Chin

Import żywności

Paczka z Chin
6 sierpnia, 2018
Eksport żywności
6 sierpnia, 2018

Import żywności

Stała temperatura w kontenerze

Jak wiadomo, niektóre towary muszą być przechowywane w określonej temperaturze, nie zawsze musi być ona minusowa, ale czasem dość istotne jest to, aby była na tym samym poziomie, a termometr wskazywał określoną i niezmienną wartość. Chodzi o to, aby możliwe było utrzymanie tej samej wartości bez względu na to, jakie warunki będą panowały w kraju, przez który ów kontener z żywnością będzie przejeżdżał, a mogą to być zarówno ciepłe kraje, jak też i takie, w których temperatura spada poniżej minus czterdzieści stopni.

Owoce, które szybko się psują

To także wiadoma kwestia, że takie owoce, jak cytrusy mogą potrzebować dość niskiej temperatury przechowania, nawet wtedy, kiedy nie mają one jeszcze pełnej dojrzałości. Popularne do przywożenia z Chin są na przykład cytryny, ale także ananasy. Wśród dobrze znanych Polakom produktów użytku codziennego, znajduje się także znany i lubiany czosnek, to ten w kolorze białym, który nieco rożni się od naszego, rodzimego. W dodatku bywa, że jego ząbki są znacznie większe od naszych. Nadmierne ciepło, a także zbytnie zimno, mogą być przyczyną psucia się warzyw i owoców, a nawet ich gnicia i pleśnienia, a to powoduje że z jednego owocu, albo ząbka czosnku, zjawisko przenosi się na inne. Nie wolno więc dopuścić do tego typu sytuacji. W celach przewozu żywności, stosuje się więc specjalne kontenery chłodnicze, mogące utrzymać określoną, wcześniej ustawioną temperaturę, tak aby owoce i warzywa, mogły być przewożone z Chin aż do zachodniej Europy, bez żadnego uszczerbku na ich jakości.

Chińska herbata

Kto o niej nie słyszał, chyba prawie każdy. To dość specyficzna i uznawana chyba za jedną z najlepszych herbat na świecie, mimo że torebki prawie wcale się nie różnią, od tej, pakowanej w naszym kraju. Cena herbaty z importu bywa zbliżona do takiej ziołowej, wytwarzanej w naszym kraju, ale smak jest jakość dziwnie lepszy, głębszy. Od czasu do czasu pojawiają się reklamy w telewizji, tłumaczące iż smak zawdzięcza ona temu, że tworzona jest z listków bez ubytków, cóż trudno się nie zgodzić z tą teorią, zwłaszcza jeśli chodzi o szlachetność smaku herbaty, która jest oryginalna i wiadomo jest, że pochodzi z Chin.

Dobrej jakości ryż

Znalezienie dobrej jakości ryżu, to nie lada wyczyn. Niektóre gatunki są nieco ciemniejsze, a inne z kolei po ugotowaniu zmieniają się w dziwnie wyglądającą papkę. Niektóre są pakowane w foliowe woreczki, umożliwiające bezproblemowe odcedzenie porcji po jej ugotowaniu. Dobrej jakości ryż, to najczęściej towar z Chin. To właśnie ten kraj słynie z największej uprawy ryżu na świecie i z tego powodu zaopatruje w ryż większą część Europy, a nawet świata.

Mrożone ryby

To także dość typowe towary sprowadzane do nas z Chin, chociaż wydawać by się mogło, że mamy własny dostęp do morza i to powinno nam wystarczyć. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie ma w morzu Bałtyckim wszystkich gatunków ryb, które goszczą na naszych stołach, a wśród nich można wymienić na przykład mintaja, czy dorsza. Mimo, że ten ostatni jest możliwy do złowienia w Bałtyku, to nie jest go tam zbyt dużo, a poza tym mrożonki są w stanie dłużej pozostać świeże, technika poszła aż tak do przodu, że transportu kilkunastodniowy nie ma żadnego wpływu na jakość produktów żywnościowych, gdyż są one przechowywane w odpowiedni sposób, tak aby ich jakość nie ulegała pogorszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *