UA-122248156-1 Handel Chiny » Szybki import z Chin

Handel Chiny

Drobnica lotnicza Chiny
6 sierpnia, 2018
Transport kontenerów z Chin do Polski
6 sierpnia, 2018

Handel Chiny

Handel między Polską, a Chinami

Handel między Polską, a Chinami odbywa się dość regularnie i jak się okazuje działa w obie strony. Oznacza to tylko tyle, że nie samym importem teraz żyje Polska, ale także eksportem, który jest ściśle związany z dostarczaniem im naszych, jak się okazuje także świetnych i docenionych w świecie produktów. Do towarów, które my dostarczamy do Chin, można zaliczyć między innymi mleko, słodycze i alkohole, ale wśród nich są także ryby, mięsa, a także niektóre rodzaje elektroniki, którą z kolei opłaca się bardziej wykonywać u nas, a to z powodu niektórych części, a także zaawansowania technologicznego zachodniej Europy.

Eksport

Eksport, czyli wywóz towarów za granicę, to nic innego, jak spakowanie tego, co Chińczycy od nas zamówili, bo im smakuje, albo jest na tyle dobre i tanie, że się im to zwyczajnie opłaci. Sami możemy zauważyć, że nasze produkty mleczne w ostatnim czasie są bardzo dobrej jakości, a firmy wręcz prześcigają się nie tylko cenowo, ale także w dużej mierze pod względem jakości i smaku, czy innowacyjnych rozwiązań i dodatkowych smaków. O wysokiej jakości świadczą nie tylko smak, czy zawartość składników odżywczych, ale także zachowywanie dobrej jakości procesów produkcji, czy należytej higieny w czasie przelewania poszczególnych produktów. Jak wiadomo nabiał dość szybko się psuje, zwłaszcza świeży, dlatego poddaje się go procesom umożliwiającym dłuższe przechowanie, takim jak pasteryzacja, czy na przykład pakowanie w opakowania próżniowe.

Import

Importem nazywany jest przywóz towarów do Polski, a to za sprawą tego, że ów towar jest u nich zamawiany przez naszych przedsiębiorców, albo z zamiarem handlowym, albo wykorzystania go, jako surowca do dalszej obróbki. W ostatnim czasie z powodów czysto ekonomicznych przestało się w dużej mierze opłacać samodzielnie wytwarzać towary, gdyż koszty ich produkcji okazywały się być znacznie wyższe, niż sprowadzenie ich z tak odległego państwa, jakim są Chiny. Dodatkowo kursy walut, sprawiły że nie tylko było to bardziej opłacalne, ale dodatkowo pozwalało także na zarobienie dodatkowej marży, gdyż towar z Chin był aż tak bardzo tani.

Różnice w produkcji

Różnice w produkcji, nie stanowiły aż takiego problemu, gdyż niektóre rzeczy produkuje się w podobny sposób na całym świecie, ale znacznie ważniejsze są koszty związane z technologią, a także jak się okazuje ceną ropy, prądu, albo na przykład siły roboczej, a w tym przypadku pracy osób zajmujących się obsługa maszyn, albo taśmy produkcyjnej. Do tego doliczyć trzeba także koszty związane ze szkoleniami.

Praca, a entuzjazm

Praca nie zawsze wiąże się z entuzjazmem, a jest to spowodowane nie tylko różnicami w kulturze danego kraju, ale także z warunkami bytowymi, czy na przykład postrzeganiem pracy, jako czegoś normalnego i dającego miejsce w społeczeństwie, czy na przykład określonego statusu. Oprócz samego podejścia, jakie może wynikać z pasji do działania, także dużą rolę odgrywa tu nastawienie i warunki ekonomiczne. W państwach bardziej rozwiniętych niektóre zawody są postrzegane jako bardziej prestiżowe, a inne jako przeznaczone dla nieco uboższej części społeczeństwa. W innych zaś, konieczne są zmiany rynkowe, tak aby możliwe było dostosowanie się do sytuacji i wybranie najbardziej dogodnych zajęć, dających satysfakcję oraz możliwości rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *