UA-122248156-1 Eksport żywności » Szybki import z Chin

Eksport żywności

Import żywności
6 sierpnia, 2018
Kontenery z żywnością
6 sierpnia, 2018

Eksport żywności

Eksport, czyli od nas do nich

Żeby było ciekawiej, to okazuje się, że z naszego kraju, do Chin eksportowana jest także w dużej mierze elektronika. Mamy takie części, których produkcja, a także jakość wykonania, jest dużo lepsza u nas, niż w tamtejszym regionie świata. Dzieje się tak za sprawą części, a także czasem innych kosztów wytworzenia. Niektóre rzeczy lepszą są u nas, a inne w Chinach. Prawie każdy Polak pamięta te czasy, kiedy jednym z popularnych telewizorów był Trilux. To między innymi ta firma zajmowała się wykonywaniem elektroniki, która jak się okazuje wędrowała już wiele lat temu, także do Chin.

Polskie jabłka za granicę

Także my mamy coś do zaoferowania zagranicznym krajom, a są to między innymi wysokiej jakości produkty pochodzenia rolniczego, takie jak polskie jabłka. Każdego roku wiele z nich ląduje na Chińskich stołach. Polskie jabłka charakteryzują się różnorodnością smaków, od nieco bardziej kwaśnych, aż po bardzo słodkie. Z nich można przygotować wiele ciekawych potraw, a dodawane do mięs poprawiają ich jakość, smakują także jako pieczony dodatek do obiadów, a także zapewniają przyjemność z picia z nich soku, zwłaszcza świeżo wyciśniętego.

Morskie ryby do Chin

Do chin eksportujemy różne gatunki ryb morskich, głównie dorsza, ale także popularne dość w Polsce i często spożywane śledzie.

Produkty mleczne

Okazuje się także, że wiele produktów mlecznych, które są produkowane w Polsce, to na tyle dobrej jakości towary, że także i one znajdują swoich fanów za granicami naszego kraju. Do Chin są wysyłane regularnie, co sprawia, że nasi producenci mogą być dumni z tak dobrej jakości nabiału, zwłaszcza jeśli chodzi o mleko, czy śmietanę.

Produkty cukiernicze i alkohole

To już kolejny rodzaj produktów, która znalazły uznanie, wśród chińskich mieszkańców. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze słodkie przysmaki, takie jak pralinki wypełnione nadzieniem, czy na przykład pewną ilością alkoholu. Okazuje się także iż w rodzimej postaci, także ten jest eksportowany właśnie do Chin.

Równowaga w handlu

Aby możliwa była równowaga, między gospodarkami obu, współpracujących ze sobą państw, stosuje się zasadę, że eksport powinien być zbliżony do importu, są jednak pewnego rodzaju normy, to znaczy wartości określające procent, ewentualnych różnic. Chodzi o to, aby jak najmniej minimalizować skutków, tego że obce towary napływają do danego państwa, bo przecież to może spowodować zaprzestanie dokonywania zakupów rodzimych producentów. Podobnie rzecz się ma z eksportem, jeśli ten przekracza pewne wartości, okazać się może, że nie wystarczy już dóbr dla własnych odbiorców, to znaczy mieszkańców państwa, w którym ten produkt, został wytworzony.

Maszyny rolnicze

To kolejna dziedzina, w której jak się okazuje nasz rodzimy rynek okazuje się być jednym z lepszych na świecie. Dobrej jakości maszyny rolnicze, są teraz produkowane w Polsce i eksportowane między innymi do kraju, takiego jak Chiny, a jak wiadomo rolnictwo jest tam dość mocno rozpowszechnione. Zwłaszcza to związane z uprawą ryżu, czy na przykład hodowlą niektórych gatunków zwierząt do uboju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *