UA-122248156-1 Drobnica lotnicza Chiny » Szybki import z Chin

Drobnica lotnicza Chiny

Import elektroniki z Chin
6 sierpnia, 2018
Handel Chiny
6 sierpnia, 2018

Drobnica lotnicza Chiny

Drobnica lotnicza Chiny

Przesyłki lotnicze

Przesyłki lotnicze mają pewne ograniczenia, gdyż chodzi o to, że w małych kontenerach można jedynie zmieścić określone ilości wagowe paczek. Muszą one być tylko takiej wielkości, aby możliwe było dodanie ich do określonej wielkości kontenerów, które mogą zmieścić się w przedziale bagażowym, albo ładowni. Tak jak wiadomo ma swoje ograniczenia, bo najczęściej mieści się pod tak zwanym pokładem, a tam znajduje się wnętrze samolotu i jego całej mechanizacji. Dodatkowo dość istotną kwestią jest także ładowność samolotów, które w zależności od ilości pasażerów, albo tego, czy jest to wyłącznie transport ludzi, czy towarów, może zabrać ze sobą jedynie określoną ilość przesyłek. Chodzi o to, żeby suma nie była w stanie przekroczyć określonego tonażu, a co za tym idzie spowodować tego, że okaże się być za duża waga w samolocie, ten mógłby wówczas ulec awarii.

Środki ostrożności

Jak powszechnie wiadomo, zwłaszcza w samolotach są stosowane tak zwane środki ostrożności, a ma to na celu ochronę życia i zdrowia pasażerów. Nie można wiec dopuścić do tego, żeby coś nie było zgodnego z procedurami, albo na przykład stanowić mogło zagrożenie dla pasażerów i załogi. Nawet źle wypełnione kontenery, albo co gorsza nieodpowiednio zamocowane, mogą się w czasie lotu przesuwać, bo jak wiadomo samolot, także wykonuje określone manewry. Czasem musi wzbić się wyżej, a czasem zejść nieco na niższy pułap. Chodzi głównie o to, aby małe i nieco większe kontenery nie były w stanie zagrażać lotom, ani sprawić, że coś naruszy bezpieczeństwo siedzących wygodnie ludzi, którzy mają plan, dotrzeć do celu swojej wyprawy.

Zapełniony kontener

Taki małej wielkości, ale również średnio kontener, to nic innego, niż blaszana, odpowiednio przygotowana skrzynia, właściwie oznakowana, a także możliwa do identyfikacji, kraju do którego została przeznaczona, a także jej zawartości. Dzięki odpowiednio wypełnionym danym, można sprawdzić, co znajduje się w środku nawet bez otwierania. A mogą tam być przesyłki kierowane do różnego rodzaju odbiorców, gdyż przesyłki określane, jako drobnica są łączone, a tym samym mają za zadanie sumarycznie wypełnić kontener, tak aby możliwe było właściwe zagospodarowanie dostępnego miejsca. Chodzi w dużej mierze o to, aby wykorzystać powierzchnię użytkową na tyle, na ile jest to możliwe.

Kontener i różne przesyłki

W jednym kontenerze, znajdować się mogą różne przesyłki, zamówione przez wielu, różnych odbiorców, takich którzy zdecydowali się na to, aby zamówić coś dla siebie z Chin. Tam niektóre towary są dużo tańsze, a ich cena może stanowić koszt w wysokości jednej czwartej, albo jeszcze niższy, niż na rynku w zachodniej Europie. Po zebraniu przesyłek skierowanych do Polski zostają one umieszczone w kontenerze, jadącym do tego kraju. Może być ich nawet kilka, ale to, którym samolotem, zostaną nadane, zależy w dużej mierze od tego, ile ich będzie łącznie, może się okazać, że zabraknie miejsca, wtedy będą musiały zostać dołączone do kolejnego kontenera. Takie, poszczególne pakiety przesyłek, mogą jechać obok siebie, ale równie dobrze, w kolejnych kursach, które będą po sobie następować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *