UA-122248156-1 Drobnica kolejowa Chiny » Szybki import z Chin

Drobnica kolejowa Chiny

Kontener Chiny
24 sierpnia, 2018
Transport drobnicy z Chin do Polski
10 września, 2018

Drobnica kolejowa Chiny

Drobne przesyłki kolejowe

Drobne przesyłki kolejowe, to coś co można określić, jako dodatkowe elementy, dające możliwość wykorzystania jednej podróży pociągu dalekobieżnego, a jednocześnie sprawić, że oprócz samych pasażerów, zostaną zabrane także drobne przesyłki. Takie działanie skraca w sposób znaczny czas dostaw, a także usprawnia cały system przesyłek, które wędrują do Polski aż z Chin, więc jest to dość spory kawałek. Samo dotarcie pociągu trwać może kilkanaście dni, a tym samym paczki, zwłaszcza takie drobne, pojedynczo zamawiane przedmioty, dotrą do adresatów w nieco późniejszym terminie, gdyż chodzi o to, że czeka je potem jeszcze odprawa celna. Takie działania urzędników, mają na celu kilka weryfikacji. Po pierwsze, chodzi o to, żeby zapobiegać temu, co można by nazwać nielegalnym handlem, albo nazbyt dużym importem. Prawo międzynarodowe, mówi o tym, że przesyłki o wartości poniżej dwustu dolarów, nie podlegają cłu, a to znaczy, że jeśli ktoś zamówi sobie coś drobnego, albo na własny użytek, to nie ma obowiązku płacenia za to dodatkowego podatku, tak zwanej akcyzy. Inaczej rzecz się ma w przypadku zamówień towarów powyżej określonej wartości, a także na przykład alkoholi, czy też wyrobów tytoniowych. Chodzi o to, że te podlegają opodatkowaniu za każdym razem, kiedy przekraczają one granicę.

Specjalny wagon

Prawie każdy z nas chyba podróżując pociągiem zauważył, to że może on w swoim ciągu składów posiadać coś co można nazwać składem pocztowym. Podawane są wówczas informacje o tym, że do tego składu, który ma swoje oznaczenie numeryczne, albo literowe, nie należy wsiadać. Chodzi o to, że tam znajdują się wszystkie przesyłki, które mają zostać dostarczone do określonej centrali pocztowej. Tam są sortowane, a następnie rozsyłane na poszczególne poczty według kodów, albo doręczane już bezpośrednio do odbiorców. Odbiorcami mogą być zarówno prywatni użytkownicy, jak też firmy, które również od czasu do czasu potrzebują czegoś nowego, a zamawianie towarów w Chinach jest dość tanie, może więc stanowić dla takiego przedsiębiorczego człowieka nieco niższe koszty.

Dość szybko i tanio

Niewątpliwe zaletami dostawy koleją, mogą okazać się takie aspekty, jak taniość takiej usługi oraz szybkość, która porównywalna jest zarówno z rejsami statków, czy lotów samolotem. Jednak chyba w przypadku wędrówki przesyłek z Chin, okazać się może to, że koleją dostarczane są one nieco szybciej. Dzieje się tak z tego powodu, że droga kolejowa została zbudowana dawno temu, a dodatkowo jest ona nieco bardziej bezpośrednia. Jeśli chodzi o samoloty, to mają one swoje uwarunkowania, wpływa na ich loty, także zmienna czasem pogoda, zaś statki mogą pływać jedynie po morzach, oceanach i rzekach odpowiedni dużej wielkości. Zupełnie inaczej jest w przypadku kolei, ta zawsze, albo zazwyczaj kursuje i to o określonych porach, niestraszny jej wiatr, mgła, czy deszcz, albo znacznie gorsza warunki atmosferyczne.

Minusowe temperatury

Mając na uwadze, to że zwłaszcza na terenie Rosji, a także krajów ościennych jest dość zimno, warto także zauważyć, że nie wszystkie przesyłki dobrze jest wysyłać w taką podróż. Chodzi tu o możliwość uszkodzenia towaru, w wyników zmian temperatury z dość ciepłej, na dość dużo niższą. Niektóre elementy elektroniczne są na tyle czułe, że zmienne warunki termiczne mogą spowodować ich popsucie się, a nawet całkowite uszkodzenie, a w efekcie także awarię całego urządzenia, w takich przypadkach pozostaje jeszcze inny rodzaj transportu do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *