UA-122248156-1 Jak działamy » Szybki import z Chin
 

Jak działamy?

Jak działa import?transport

Krok 4 - Transport

Towar dostarczony do terminala lub magazynu, po sprawdzeniu zgodności z wymogami formalnymi, zostaje zapakowany do kontenerów, i zależnie od wybranej formy transportu – na statek, pociąg, samolot lub samochód. Od tego momentu rozpoczyna się droga, której celem jest Polska. Kontenery transportowane drogą morską trafiają do portu, skąd następnie przewożone są do wybranych terminali drobnicowych, w których są rozładowywane.
platnosc

Krok 5 - Płatność

Za transport zleceniodawca płaci na podstawie faktury. Zostaje ona wystawiona w momencie dostawy ładunku do Polski. Płatność za usługę musi zostać zrealizowana przed odbiorem lub dostawą towaru, za pomocą przelewu bankowego.

Należności celno-podatkowe realizujemy po otrzymaniu 100% przedpłaty przez Zleceniodawcę.

Faktury wystawiamy w takiej walucie, która została wybrana w formularzu zamówienia. Do wyboru są trzy opcje: PLN, USD i EUR. Fakturę dostarczamy w postaci elektronicznej, na wskazany adres e-mail.
odprawa

Krok 6 - Odprawa celna i zwolnienia towaru

Po dostarczeniu towaru do terminala w Polsce, przechodzi odprawę celną importową. Klienci, którzy wybrali dodatkową usługę – odprawę celną załatwianą za naszym pośrednictwem, nie muszą o nic się martwić. Wszystkie formalności zostaną załatwione przez naszą firm – również zapłata cła i podatku.

Istnieje również możliwość dokonania odprawy celnej we własnym zakresie – przez klienta.

Na podstawie potwierdzenia odprawy celnej PZC dokonuje się zwolnienia towaru. Niezależnie od tego, warunkiem koniecznym do odbioru towaru jest zwolnienie go przez nadawcę w systemie naszej firmy.
transport

Krok 7 - Dostawa – transport krajowy

Klienci, którzy wybrali dostawę na terenie kraju za naszym pośrednictwem, otrzymają towar w ciągu 1 do 2 dni roboczych od jego zwolnienia. Istnieje również możliwość samodzielnego odbioru ładunku przez klienta – we wskazanym terminalu na terenie kraju.

Jak działa eksport?